Narodowe czytanie

Data

04 wrz 2021
Expired!

Czas

16:00 - 16:00

Narodowe Czytanie w Gminie Wodynie

W pierwszą sobotę września, punktualnie o godz. 16, w świetlicy wiejskiej w Seroczynie, siedzibie Gminnego Klubu Seniora, rozpoczęła się akcja „Narodowego Czytania”. Ogólnopolskie wydarzenie zapoczątkowane zostało 10 lat temu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W Gminie Wodynie odbyło się po raz drugi z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach oraz Klubu „Senior +” w Seroczynie. Akcja ma promować czytelnictwo i propagować polską literaturę klasyczną.

Podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia Para Prezydencka zaproponowała do czytania dramat pt. „Moralność pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Wybrane fragmenty utworu czytane były przez uczestników Klubu Seniora oraz mieszkańców.

W rolę bohaterów dramatu wcielili się: Dulska – p. Sabina Orzeszek, Hanka – p. Edyta Kublik, Hesia – p. Krystyna Kiełczykowska, Mela – p. Irena Kostera, Tadrachowa – p. Małgorzata Śledź, Zbyszko – p. Elżbieta Pietraszek, Juliasiewiczową zagrała p. Magdalena Składanowska Kierownik Klubu Seniora.

W wydarzeniu wzięli udział wójt gminy Wojciech Klepacki, zastępca wójta Marlena Paczek, Dyrektor Zespołu Szkół w Seroczynie Mariola Olejnik oraz dyrektor GOK Janusz Eleryk. Wszystkie osoby biorące aktywny udział w Narodowym Czytaniu otrzymały dyplomy oraz książki z pamiątkową pieczęcią.

Uczestnikom tegorocznej edycji Narodowego Czytania dziękujemy za udział w wydarzeniu. Wszystkich zapraszamy już teraz na kolejne, które odbędzie się już za rok, tradycyjnie w pierwszą sobotę września.

Wydarzenie zostało zakończone.