Data

03 maj 2021
Expired!

Czas

11:00

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Wodynie

Data 3 maja jest dla naszej społeczności datą bardzo ważną. Od wielu lat trzeci dzień maja jest w Gminie Wodynie dniem patriotycznego świadectwa, szacunku dla historii i tradycji. W 1992 r. odbył się pierwszy Festyn 3 Maja w Seroczynie, który na stałe wszedł do kalendarza wydarzeń i przez wiele kolejnych lat był okazją do wspólnego, rodzinnego i sportowego świętowania kolejnych, majowych rocznic.

Tegoroczne obchody, w związku z obecną sytuacją, musiały odbyć się w zdecydowanie skromniejszej formie.O godz. 11.00, w Kościele N.N.M.P. w Seroczynie odprawiona została Msza Św. w Intencji Ojczyzny sprawowana przez ks. Bogdana Potapczuka.

Delegacje, na czele z Wójtem Gminy Wojciechem Klepackim, Przewodniczącym Rady Gminy Mirosławem Michalczykiem, Zastępcą Wójta Marleną Paczek, dyrektorami placówek oświatowych Ewą Cizio, Mariolą Olejnik i Magdaleną Składanowską złożyły wiązanki przy Płycie Pamięci Ks. Wawrzyńca Lewandowskiego i Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Parafialnym. Symboliczne bukiety złożono również na grobach zmarłych dyrektorów szkoły w Seroczynie śp. Jana Polaka i Antoniego Iwaniuka.

Wydarzenie zostało zakończone.