Dni Gminy Wodynie 2023

Relacja z Festynu Rodzinnego „W rytmie lata!” połączonego z Dożynkami Parafialnymi w Wodyniach

Słoneczna i piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom Festynu Rodzinnego „W rytmie lata!” połączonego z Dożynkami Parafialnymi w Wodyniach.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. Dziękczynna, którą odprawił ks. Krzysztof Buczyński w Kościele Parafialnym. Następnie uroczysty Korowód Dożynkowy z chlebem i wieńcem, w asyście kapeli Zespołu PiT Chodowiacy udał się do Parku Podworskiego, gdzie na scenie amfiteatru gospodarz gminy Wójt Wojciech Klepacki wraz z obecnym od samego początku Posłem na Sejm RP Danielem Milewskim dokonali obrzędu podzielenia chleba. A potem zaczęła się już rekreacyjna część Festynu, którego współorganizatorem był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Na uczestników i gości czekało wiele atrakcji. Na scenie wystąpili Chodowiacy, Alberto Amati, Kabaret OT.TO i zespół Milano. Występowali również uczniowie szkół, sekcja muzyczna Ośrodka Kultury, zespoły „Wolenianki” i „Młynarzanki”. Swoje stoiska przygotowały koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, jednostki OSP i szkoły. Był oczywiście plac zabaw i szereg atrakcji dla dzieci. Ogromne zainteresowanie wzbudził naukobus Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy!” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przeprowadził akcję charytatywną, której twarzą była Urszula Dudziak.

W wydarzeniu, które rozpoczęło tegoroczne obchody Dni Gminy Wodynie oprócz miejscowych władz samorządowych wzięli udział m.in. posłowie Daniel Milewski i Krzysztof Tchórzewski oraz wicestarosta siedlecki Małgorzata Cepek.

💬 Współorganizatorem Festynu Rodzinnego „W rytmie lata!” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, a Sponsorem strategicznym wydarzenia Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU S.A. Wykonawcą zadania jest Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach.

Uroczyście i pięknie, ale też wesoło i radośnie rozpoczęły się Dni Gminy Wodynie! Następne wydarzenia przed nami: w najbliższą niedzielę odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, a 3 września Dożynki Gminno – Parafialne „Święto Plonów w Krainie Nocy i Dni!” w Seroczynie. Gwiazdą wieczoru będzie wtedy zespół KOMBI Łosowski.

Zapraszamy!