Zaproszenie

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Wodynie. Zapraszamy do wspólnego świętowania…

Drodzy mieszkańcy Gminy Wodynie!

Już za niecałe dwa tygodnie będziemy uroczyście obchodzić kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada jest szczególnym dniem dla naszej narodowej wspólnoty. Jest dniem zadumy i szacunku dla przeszłości, w której tak wielu naszych przodków poświęciło tak wiele dla wolnej Ojczyzny. Jest też dniem troski o jej przyszłość i o wychowanie przyszłych pokoleń w poczuciu odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest wolna i niepodległa Polska.

Tak, jak co roku, w naszej małej Ojczyźnie, Gminie Wodynie, będziemy przeżywać to święto w podniosłym i uroczystym nastroju. 7 listopada, o godz. 17.00, w Sali sportowej Zespołu Szkół w Wodyniach, odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zespół ten jest artystyczną wizytówką polskiej armii. Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce i na całym świecie. Na scenie pojawi się blisko stu artystów: muzyków, chórzystów, solistów i tancerzy, którzy stworzą z pewnością wspaniałe widowisko. Koncert, ze względu na obowiązujące ograniczenia, musi odbywać się w zgodzie z Regulaminem Sanitarnym, dlatego zachęcam do wcześniejszego zgłaszania chęci udziału w tym wydarzeniu. Można tego dokonać w naszym Gminnym Ośrodku Kultury.

11 listopada, zgodnie z naszą wieloletnią już tradycją, spotkamy się w Seroczynie. O godz. 11.00, w zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Intencji Ojczyzny. Po występie uczniów seroczyńskiej szkoły udamy się w uroczystym pochodzie na cmentarz parafialny, aby tam, przy Kwaterze Wojennej, oddać hołd bohaterom walk o wolną Polskę.

Z kolei 14 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach, odbędzie się VI Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Nutki Wolności”, który zakończy tegoroczne, gminne obchody Święta Niepodległości.

Zapraszam Państwa do uczestnictwa w tych wydarzeniach! Świętujmy razem tę radosną, 103 rocznicę odzyskania wolności! Niech nasza obecność będzie świadectwem pamięci o przeszłości i troski o przyszłość!

Wójt Gminy Wodynie

/-/ Wojciech Klepacki