Eleni

231 Rocznica Konstytucji 3 Maja w Gminie Wodynie. Koncert muzyczny w wykonaniu Eleni

Drodzy mieszkańcy!

Zbliża się kolejna, bardzo ważna dla naszej narodowej wspólnoty data: już wkrótce będziemy obchodzić 231 Rocznicę Konstytucji 3 Maja – uchwalonej 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawy, pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Obowiązywała ona wprawdzie tylko rok i została obalona przez armię rosyjską, i konfederację targowicką, ale była świadectwem nowoczesnej myśli i demokratycznych przemian, jakie rozpoczęły się w naszym kraju już pod koniec XVIII wieku.Współcześnie, w pierwszych dniach maja, manifestujemy naszą narodową tożsamość. Gromadzimy się pod białoczerwonymi barwami w Dniu Flagi Rzeczypospolitej. Wywieszamy z dumą flagi na ulicach miast, wiosek, na naszych prywatnych domach. Okazujemy nasz szacunek dla narodowych symboli i uczymy tego szacunku kolejne pokolenia Polaków. 3 maja, w Dniu Święta Konstytucji i Święta Maryi Królowej Polski, w całej Polsce odbywają się uroczystości podkreślające wagę tych historycznych wydarzeń i ich znaczenie dla naszej państwowości.

Zapraszam Was, drodzy mieszkańcy, do udziału w obchodach Święta Konstytucji w Gminie Wodynie! W dniu 1 maja, w niedzielę, w kościele parafialnym w Seroczynie, o godz. 19.00, odbędzie się Koncert Muzyczny w wykonaniu znanej postaci polskiej sceny artystycznej – ELENI. Koncert będzie z pewnością pięknym i wzruszającym rozpoczęciem naszych gminnych obchodów majowego święta, a jednocześnie podziękowaniem dla wszystkich, którzy zaangażowali się w dzieło renowacji Cudownej Ikony Matki Bożej znajdującej się w głównym ołtarzu seroczyńskiego kościoła.

Z kolei 3 maja odbędzie się tradycyjny, organizowany już po raz trzydziesty, Festyn 3 Maja w Seroczynie. Uroczystości w tym dniu rozpocznie Msza Św. w Intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele w Seroczynie o godz. 11.00. Część sportowo-rekreacyjna festynu: biegi majowe im. Jana Polaka, występy artystyczne i pokazy odbędą się na boisku przy Zespole Szkół w Seroczynie.Jestem przekonany, że zaangażowanie i udział w tych wydarzeniach będzie pięknym świadectwem naszego patriotyzmu, okazaniem szacunku dla historii Ojczyzny i troski o Jej przyszłość!

Wójt Gminy Wodynie

/-/ Wojciech Klepacki