Mazowieckie syreny

Ukazał się pierwszy w tym roku „Przegląd Wodyński” Zachęcamy do lektury

Szanowni Mieszkańcy,


ukazał się pierwszy w tym roku numer pisma samorządowego „Przegląd Wodyński”. Tradycyjnie już znajdziecie w nim informacje o sprawach dotyczących naszej Gminy, bieżących inwestycjach, wydarzeniach sportowych i kulturalnych oraz innych zagadnieniach istotnych dla naszej społeczności.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na materiał dotyczący modernizacji drogi wojewódzkiej 803. Wartość zaplanowanych obecnie prac na odcinku biegnącym przez teren naszego samorządu to blisko 26 mln. zł. Od dawna zabiegałem o ten remont, a Gmina ma swój udział  w inwestycji w postaci opracowania i sfinansowania dokumentacji technicznej dla trzech odcinków tej drogi.

W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację kilku ważnych zadań, m.in. związanych z wypłatą dodatku węglowego i dystrybucji węgla wśród mieszkańców. Zachęcam do lektury materiału podsumowującego tego zadania, który znajdziecie w sekcji faktów społecznych i gospodarczych.

Niedawno minął rok od kiedy Rosja rozpoczęła zbrojną napaść na Ukrainę. Ta smutna rocznica przypomina nam o tym, jak wysoka bywa cena wolności. Ale ten trudny czas przyniósł nam jeszcze jedną, bardzo ważną lekcję – przekonaliśmy się, jak silni potrafimy być razem, jak skutecznie i solidarnie potrafimy działać. Pomagamy uchodźcom i wspieramy walczących za swój kraj obywateli Ukrainy. A mimo wyjazdu z naszego terenu znacznej części uchodźców, w dalszym ciągu nie zaprzestaliśmy im pomagać.

Na koniec zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią nadchodzących wydarzeń kulturalnych i oczywiście wzięcia udziału w zaplanowanych imprezach. Ten rok pod tym względem zapowiada się imponująco!

Z życzeniami zdrowia,

Wojciech Klepacki

Wójt Gminy Wodynie