Dni Gminy Wodynie

Dni Gminy Wodynie 2023

Przed nami wspólne święto – Dni Gminy Wodynie

Festyn Rodzinny „W rytmie lata”, który odbędzie się 20 sierpnia w Parku Podworskim przy ul. Newelskiego w Wodyniach, rozpocznie tegoroczne obchody Dni Gminy Wodynie. Festyn będzie połączony z Dożynkami Parafialnymi, dlatego też pierwszym punktem obchodów będzie Msza Św. Dziękczynna, która zostanie odprawiona o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Wodyniach. Następnie uczestnicy, w Dożynkowym Korowodzie udadzą się do Parku Podworskiego, gdzie będzie czekało wiele przygotowanych atrakcji. Wspólną zabawę rozpocznie Kapela ZPiT „Chodowiacy”, Alberto Amati zaśpiewa włoskie i nie tylko włoskie przeboje. O godzinie 18.00 wystąpi Kabaret OT.TO, a o 20.30 zespół MILANO. Nie zabraknie również prezentacji szkół, sekcji GOK i zespołów śpiewaczych. Na dzieci będzie czekał plac zabaw i Naukobus PGNiG „Być jak Ignacy”. Swoje stoiska zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, a także jednostki OSP z terenu gminy. Druhowie JRG z Wodyń przeprowadzą pokaz akcji ratowniczej. Odbędzie się również akcja charytatywna przygotowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodyniach.

Współorganizatorem Festynu Rodzinnego „W rytmie lata!” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Sponsorem Strategicznym wydarzenia Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU S.A. Wykonawcą zadania jest Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach.

Tydzień później, 27 sierpnia 2023 r., na Stadionie Sportowym w Seroczynie odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zawody będą drugim punktem obchodów Dni Gminy Wodynie. Rywalizacja będzie składać się z dwóch części: sztafety i ćwiczenia bojowego, a o końcowym wyniku zadecyduje łączny rezultat. Najlepsze drużyny otrzymają puchary i nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup wyposażenia i sprzętu.

Obchody Dni Gminy Wodynie zakończą się w ostatnią niedzielę wakacji – 3 września – w Seroczynie, gdzie odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne „Święto Plonów w Krainie Nocy i Dni”. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli Posłowie na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski i Daniel Milewski. Uroczystości rozpocznie Msza Św. Dziękczynna w Kościele Parafialnym, w oprawie muzycznej znanej podhalańskiej artystki Hanki Rybki z towarzyszeniem góralskich muzyków. Korowód Dożynkowy powędruje do sceny zlokalizowanej na ul. Wernera. Tam zaprezentują się kolejno Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i LOLEK Orkiestra z Zamościa, Marlena Uziębło z repertuarem dla najmłodszych i zespół Disco Dance. Wielkim wydarzeniem muzycznym będzie koncert KOMBI Łosowski połączony z pokazem laserowym. Na gości będą czekały stoiska prezentacyjne przygotowane min. przez KGW, żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Nadleśnictwo Siedlce i wiele innych atrakcji. Odbędzie się również przegląd dekoracji dożynkowych.

💬 Partnerem wydarzenia Dożynki Gminno – Parafialne w Seroczynie „Święto Plonów w Krainie Nocy i Dni” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Sponsorem Strategicznym Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU S.A. Wsparcia udzieliło również Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce, a także Fundacja KGHM i Polska Spółka Gazownictwa.

Patronami medialnymi Dni Gminy Wodynie są Telewizja Wschód, portal Podlasie24, Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie, Życie Siedleckie i Tygodnik Siedlecki.

Działania podejmowane w ramach Dni Gminy Wodynie wspierają: PHU „Czyste Środowisko”, F.P.H. RAMAR, Ekolider, F.H. MPM Michał Moczydłowski, DREVS Dariusz Wiciński, KANRO LTD., BUDOINSTAL, SED-BUD Sp. z o.o., SW-TEAM Wojciech Słomka, MIKST Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości.