solidarni z Ukrainą

Zapraszamy na koncert charytatywny „Z Ukrainą w sercu”

Drodzy mieszkańcy Gminy Wodynie!

Wydarzenia ostatnich dni wstrząsnęły całym światem: 24 lutego Federacja Rosyjska napadła na Ukrainę i prowadzi w tym kraju zbrodnicze działania wojenne. Lęk, obawa, ból, cierpienie, łzy i wreszcie śmierć żołnierzy, ale również bezbronnych kobiet, dzieci i ludzi starszych, stały się w Ukrainie straszną codziennością. Miliony ludzi opuszczają swoje domy, pozostawiając wszystko, aby ratować życie. Wielu z nich trafia do naszego kraju, także na nasze tereny. Pomoc jest im bardzo potrzebna i będzie potrzebna zapewne jeszcze długo, zarówno tutaj, jak i w Ukrainie. Potrzebne jest również nasze współcierpienie i solidarność z tymi, których agresja wrogiego reżimu postawiła w tak trudnej i bolesnej sytuacji.

Jednym z działań, które chcemy podjąć, aby włączyć się w to wielkie dzieło pomocy jest zorganizowanie w kościołach parafii na terenie gminy koncertów charytatywnych w formie misterium słowno-muzycznego, pod tytułem „Z Ukrainą w sercu” w wykonaniu duetu Klasyczne Anioły, który tworzy małżeństwo Natalii i Aleksandra Jurkowskich. Oboje artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Kijowie, mieszkającymi w Polsce obywatelami Ukrainy, ludźmi wielkiego talentu, kultury i wiary. Pragniemy, aby te koncerty były okazją do modlitewnej zadumy i refleksji w tym trudnym, i bolesnym czasie. Do udziału w koncertach zapraszamy również przebywających na naszym terenie uchodźców wojennych, aby okazać im naszą solidarność.

Udział w koncertach będzie oczywiście bezpłatny, a w ich trakcie wolontariusze będą rozprowadzać pamiątkowe „cegiełki” i zbierać dobrowolne ofiary, które zostaną wpłacone na specjalne konto pomocy uchodźcom.

Program koncertów:

Godz. 10.00 – Parafia w Rudzie Wolińskiej

Godz. 12.30 Parafia w Wodyniach

Godz. 17.00 Parafia w Seroczynie

Bardzo prosimy naszych mieszkańców o zaangażowanie, udział w koncertach i ofiarność, która będzie wsparciem dla potrzebujących naszej pomocy. Jesteśmy przekonani, że planowane wydarzenie będzie głębokim przeżyciem dla wszystkich jego uczestników, budząc zadumę, refleksję i umacniając poczucie solidarności z cierpiącym narodem ukraińskim.

Wójt Gminy

/-/ Wojciech Klepacki