Boisko

Boisko sportowe w Oleśnicy zyskało nowoczesne oświetlenie ledowe

Gminne boisko sportowe w Oleśnicy zyskało nowoczesne oświetlenie ledowe, które umożliwia korzystanie z obiektu również wieczorową porą. Do tej pory nie było to możliwe zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy dni o tej porze roku są znacznie krótsze.

W ramach inwestycji, Gmina zleciła wykonanie firmie Zakład Usługowo-Produkcyjny ELEKTROBUD Dariusz i Robert Frąckiewicz Sp. j. z siedzibą w Węgrowie postawienie sześciu słupów oświetleniowych z oprawami ledowymi, typowymi dla tego typu obiektów sportowych. Na obiekcie zamontowano również stojaki na rowery.

Inwestycja o wartości 200.949,00 zł została dofinansowana kwotą 100.000,00 zł przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

Dokładnie dwa lata temu ze środków w ramach tego samego programu, Gmina wykonała na boisku automatyczne nawadnianie, a na początku tego roku zamontowana została profesjonalna tablica wyników.

Pomysł na projekt był inicjatywą społeczną, a w jego realizację zaangażowany był lokalny Klub Sportowy Kolektyw Oleśnica, który użytkuje boisko.